NOVINKY

arr3Růžová edice podstavce A4+Představujeme novou variantu oblíbeného podstavce A4+ v jemně růžovém provedení.    ... arr3Karpální tunel - novodobá počítáčová nemocSyndrom karpálního tunelu patřím mezi moderní počítačové nemoci. Vzniká utlačením nervu vedeným... arr3Designové kancelářské stoly TRIGeZařadili jsme do nabídky hezké a kvalitní kancelářské a jednací stoly TRIGe, které je možné vybrat v... arr3Balónové židle 2018 Představujeme novou kolekci balónových židlí PRACUJ ZDRAVĚ A1 - A2, které spojují zdravotní výhody... arr3Vybíráme ergonomickou myš.Vybíráte ergonomickou myš ? Náš článek Jak vybrat ergonomickou myš Vám pomůže zorientovat se v...


NEJPRODÁVANĚJŠÍ

KONTAKTY

PRACUJ ZDRAVĚ s.r.o.
Pod špitálem 365
15600 Praha Zbraslav
tel: +420 608 064 231
napište nám

ANKETA

Které ergonomické produkty by jste chtěli ?

Ergonomickou myš a podložku Ergonomickou myš a podložku 48% Výškově stavitelný stůl Výškově stavitelný stůl 17% Podstavec pod monitor Podstavec pod monitor 16% Bederní opěrku Bederní opěrku 19%

TIPY - NÁVODY » ZDRAVÍ U POČÍTAČE
Zdraví u počítače

Počítač - notebook se stal běžnou součástí našeho pracovního i osobního života. Pomáhá nám při práci, tvoření, komunikaci s lidmi i zábavě. Dá se říci, že si dnes bez něj nedokážeme život představit.

Přes všechny pozitivní stránky přínáší dlouhodobé používání počítače také rizikové faktory, které ovlivňují naše tělo, zdravotní stav a psychiku. Mnoho z nás si to ani neuvědomuje, a většínou až v případě potíží se dochází k hledání možností, co změnit. Někdy bývá i pozdě a projevuje se to trvalými následky.


Je snadné si představit u profesí jako je např. horník, svářeč, že při práci si zároveň poškozuje zdravotní stav. U práce s počítačem je to již obtížnější, ale následky jsou někdy stejné. Mohou se projevovat například bolestí hlavy, stuhlými svaly, křeči, poškozením karpálního tunelu, bolestí ruky, šíje atd. Také zde musíme zařadit stres, únavu, bolesti očí, nervozitu, přepracovanost.

Připravili jsem pro Vás serii tipů a návodů, jak předejít onemocnění při dlouhodobém používání počítače. Případně, pokud již trpíte nějakými potíži, tak jak současný stav zlepšít nebo následky odstranit.

 

Jak správně sedět u počítače ?

Počítačové nemoci