Novinky
04.06.2019
Otočné podstavce pod monitor A4+, A3+ Double
Představujeme laminátové podstavce pod monitor s otočným modulem, který umožňuje otáčení monitoru o 360 stupňu. Mezi hlavní přednosti patří jednoduch... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 PODPORA

Dotazy, prezentace či školení

+420 608 064 231

  1. Úvod
  2. TECHNOLOGIE PETER LEGWOOD
TECHNOLOGIE PETER LEGWOOD

 

Inovativní, velmi pohodlná a lehká obuv

Obuv Petera Legwooda vznikla při dlouhodobém výzkumu chodidla a jeho pohybů. Jedná se o ergonomický systém, vhodný pro všechny typy chodidel, který garantuje přejímání správného držení těla.

Technologie Petera Legwooda je založena na inovativním a patentovaném systému Aequos.

Působením série tlakových bodů a naklonění dodává obuv a vložky chodidlu větší stabilitu, čímž napomáhají zlepšení rovnováhy těla a výrazně snižují námahu pohybového aparátu.

Chodidlo v optimální pozici umožňuje kloubům správné postavení a jejich lineární pohyb vždy v perfektní ose. Napomáhá tím snižovat riziko svalových kontraktur (zkrácení svalů) a následně tak opotřebení  kloubů kolen, nohou a zad.

Aequos je aktivní a dynamický systém, proto je důležité chodit v obuvi Peter Legwood Aequos pravidelně, abychom mohli plně využít potenciál revoluční technologie pro naše zdraví.

JAKÉ JSOU BĚŽNÉ PROBLÉMY STABILITY A DRŽENÍ TĚLA

Jakmile se noha dotkne povrchu země a opře se o něj, spojí se s mozkem a první informace, kterou vyšle, je signál špatné rovnováhy. Opěrná plocha chodidla je nedostatečná ve vztahu k hmotnosti a síle, kterou musí podpírat. Tělo reaguje automaticky zvýšenou námahou svalů nohou a zad, která má za následek jejich zvýšenou únavu.

Během chůze mají zatížená chodidla tendenci stáčet se směrem dovnitř; normálně se vždy jedna noha stáčí víc než druhá a tím vytváří vyosení kloubní roviny. Kompenzační pohyby způsobují, že všechny klouby pracují mimo osu a vytváří předpoklad pro větší opotřebení zatížených kloubů. Mozek se snaží kompenzovat stáčení chodidla a kolene postupným zvýšením postavení jedné strany pánve.

Rotace pánve se následně projevuje v postavení ramen, která mají tendenci se nachylovat vpřed.

Záda a krk se ohýbají dopředu, aby snížily tlak na spodní část zad, provokovaný únavou z chůze.

ŘEŠENÍ PETERA LEGWOODA

Jedná se o velmi pohodlnou obuv, určenou k celodennímu nošení.

Perfektní přilnavost obuvi k chodidlu i k nártu zaručuje bezpečnou chůzi. Prsty by se neměly stahovat z pocitu, že botu ztratíte.

Působením série tlakových bodů a naklonění dodává obuv Aequos chodidlu větší stabilitu, čímž napomáhá zlepšení rovnováhy těla a výrazně snižuje námahu pohybového aparátu.

Díky inovativní technologii systému Aequos, dodává obuv značky Peter Legwood  mozku informaci větší opěrné plochy chodidla, tedy lepší rovnováhy. Tato informace je mozkem přeložena jako pocit větší tělesné pohody.

Lidské tělo se přizpůsobuje nově přijatým podnětům a výsledkem je zlepšení držení těla, které zbavuje záda a nohy svalového napětí.

Mozek tak kontroluje práci svalů.

OBUV ZNAČKY PETER LEGWOOD

Obuv značky Peter Legwood je charakteristická svým tvarovaným povrchem, který podpírá chodidlo. Garantuje tak lepší rovinu kloubů a snižuje riziko nesprávných rotací s následkem opotřebení kloubů, zejména kolen a kyčlí. Tvarované plochy napomáhají srovnávat a držet chodidlo v optimální pozici, která umožní kloubům být ve správném postavení a pracovat vždy perfektně v ose. Tím je aktivována kontrola  mechaniky kloubů.

Nošení obuvi Peter Legwood snižuje rotaci chodidel v momentě zatížení, díky tomu pracují všechny klouby v ose.

Pánev a ramena se znovu vyrovnávají.

Záda se napřimují a zlepšuje se celkové držení těla.

MATERIÁL

Obuv značky Peter Legwood je vyrobena pouze z EVA směsi. Jedná se o netoxický, antibakteriální a protiskluzový materiál, který nezatěžuje životní prostředí. Je možné jej znovu zpracovat při vysokých teplotách, kdy se transformuje v oxid uhličitý a vodu. Tento materiál umožňuje dlouhodobé používání obuvi, díky jeho optimálním fyzikálně – mechanickým vlastnostem.

SORTIMENT

Obuv značky Peter Legwood je italská moderní zdravotní obuv, kterou si můžete pořídit v různých modelech a barvách, je jen na Vás jakou si vyberete.

BULL: Ideální celoroční zdravotní obuv. Je velmi často používána jako pracovní obuv (ve zdravotnictví, školství apod.).

DUCK: je flexibilní obuv pro každodenní nošení

DOLPHIN: ortopedická obuv určená ženám. Pata boty je zvýšena o 10% pro větší oporu a lepší držení nohy, oceníte ji také pro její velkou odolnost.
Je velmi často používána jako pracovní obuv (ve zdravotnictví, školství apod.).

BUBBLE: je obuv věnovaná dětem, charakteristická větší hloubkou boty a zvýšenou ochranou kotníku, která má předejít vyzutí. Dítě může v této obuvi klidně běžet a nemusí mít strach, že ji ztratí.

Obuv, která zlepšuje stabilitu a tělesné zdraví