Novinky
04.06.2019
Otočné podstavce pod monitor A4+, A3+ Double
Představujeme laminátové podstavce pod monitor s otočným modulem, který umožňuje otáčení monitoru o 360 stupňu. Mezi hlavní přednosti patří jednoduch... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 PODPORA

Dotazy, prezentace či školení

+420 608 064 231

  1. Úvod
  2. TIPY - NÁVODY
  3. ZDRAVÍ U POČÍTAČE
Zdraví u počítače

Počítač - notebook se stal běžnou součástí našeho pracovního i osobního života. Pomáhá nám při práci, tvoření, komunikaci s lidmi i zábavě. Dá se říci, že si dnes bez něj nedokážeme život představit.

Přes všechny pozitivní stránky přínáší dlouhodobé používání počítače také rizikové faktory, které ovlivňují naše tělo, zdravotní stav a psychiku. Mnoho z nás si to ani neuvědomuje, a většínou až v případě potíží se dochází k hledání možností, co změnit. Někdy bývá i pozdě a projevuje se to trvalými následky.


Je snadné si představit u profesí jako je např. horník, svářeč, že při práci si zároveň poškozuje zdravotní stav. U práce s počítačem je to již obtížnější, ale následky jsou někdy stejné. Mohou se projevovat například bolestí hlavy, stuhlými svaly, křeči, poškozením karpálního tunelu, bolestí ruky, šíje atd. Také zde musíme zařadit stres, únavu, bolesti očí, nervozitu, přepracovanost.

Připravili jsem pro Vás serii tipů a návodů, jak předejít onemocnění při dlouhodobém používání počítače. Případně, pokud již trpíte nějakými potíži, tak jak současný stav zlepšít nebo následky odstranit.

 

Jak správně sedět u počítače ?

Počítačové nemoci